Wybieramy spodnie męskie dżinsowe

Dżinsy to jedne z najpopularniejszych i najchętniej noszonych spodni, zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach na świecie. Spodnie dżinsowe są wygodne, trwałe i bardzo funkcjonalne. Jak dobierać spodnie męskie dżinsowe? Oto kilka podstawowych wskazówek.

Rozmiar

Przede wszystkim warto zawsze zmierzyć swoje wymiary, by móc kupić spodnie właściwego rozmiaru. Choć wiele osób jest zdania, że dobrze można wyglądać nawet w za dużych spodniach dżinsowych, należy ostrożnie podchodzić do tej reguły. Zdecydowanie lepiej będą się prezentować spodnie właściwego rozmiaru. Szczególnie ważny jest pas, obwód bioder oraz długość nogawki.

Krój

Wyboru męskich dżinsowych spodni z pewnością nie ułatwia różnorodność fasonów dostępnych na rynku. Wśród spodni na panów szczególnie dużą popularnością cieszy się klasyczny, prosty krój. Jest to rozwiązanie, które dobrze sprawdza się z różnymi innymi częściami garderoby. W ostatnich latach coraz chętniej mężczyźni noszą również spodnie typu rurki. Ten typ świetnie pasuje na szczupłych mężczyzn i dobrze komponuje się zarówno z białą koszulą, jak i t-shirtem.

Kolor

Myśląc o spodniach dżinsowych widzimy przede wszystkim kolor granatowy, ale warto pamiętać o tym, że to nie jedyny wybór. Bardzo chętnie mężczyźni ubierają także dżinsy czarne oraz w ciemnych kolorach, takich jak brąz i zgniła zieleń. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się także dżinsy w jaskrawych kolorach. Szczególnie chętnie panowie sięgają po czerwień, niebieski oraz żółty. To jednak kolory przede wszystkim dla odważnych.