Modne kurtki skórzane

kurtki-skorzane

Odzież skórzana dawno już przestała się kojarzyć wyłącznie z harleyowcami czy fanami heavy metalu. Obecnie, po kurtki skórzane z DStreet często sięgają styliści oraz osoby chcące nadać swojej stylizacji surowego, męskiego wyglądu. Szeroki wybór fasonów sprawia, że każdy może bez trudu znaleźć kurtkę skórzaną dopasowaną do własnych upodobań.

Od skóry naturalnej do skóry ekologicznej

Podstawowym materiałem wykorzystywanym do produkcji kurtek ze skóry jest rzecz jasna skóra. Nie musi to być jednak wyłącznie skóra naturalna. Coraz bardziej popularne są kurtki ze skóry ekologicznej, czyli wykonanych z poliuretanu. Zaletą tego typu produktów to przede wszystkim cena. Jakością wykonania, trwałością i wytrzymałością nie są w stanie zastąpić kurtki ze produktów naturalnych.

Kurtki ze skóry naturalnej szyte są głównie ze skóry bydlęcej i cielęcej.

Każdy znajdzie swój styl

Skórzane kurtki produkowane są w kilku popularnych fasonach. Najczęściej spotykanym jest fason cafe racer. Są to kurtki skórzane o prostym fasonie, a ich popularność wynika ze stosunkowo prostego procesu produkcji.

Bomberki z kolei to kurtki skórzane o wojskowym pochodzeniu. Wykorzystywane zaczęły być przez wojska lotnicze w okresie Drugiej Wojny Światowej.

Status kultowej zyskały niewątpliwie tzw ramoneski. Nazwa pochodzi od punk rockowego zespołu brytyjskiego Ramones. Kurtka tego typu szybko stała się niezbędnym elementem ubioru członków różnych subkultur muzycznych. Szczególną popularnością cieszyła się i cieszy nadal, wśród fanów muzyki heavy metalowej.