Chinosy – spodnie męskie, które są alternatywą dla jeansów

spodnie męskie

W Polsce coraz większą popularność zdobywa styl creppy lansowany przez amerykańskich studentów z najlepszych uczelni. Jego typowym elementem są spodnie męskie typu chino. Charakteryzują się one prostym krojem, funkcjonalnymi kieszeniami oraz miękkim materiałem. To świetna alternatywa dla klasycznych jeansów. Jakie modele chinosów są najbardziej popularne?

Chinosy – co to za spodnie?

Jak sama nazwa wskazuje chinosy mają dość ciekawą historię. Model ten spopularyzowali żołnierze, którzy wracali do domu z wojny na Filipinach. Modne spodnie męskie tego typu posiadają nogawki o prostym kroju, pięć kieszeni oraz są szyte z wygodnego, miękkiego materiału. Dlatego też bardzo szybko zdobyły sporą popularność. Szybko sięgnęli po nie studenci renomowanych uczelni. Chinosy stały się alternatywą dla jeansów.

Jak wybrać odpowiednie chinosy?

Oczywiście w tym przypadku liczy się przede wszystkim wygoda. To największa zaleta tych spodni. Chinosy nadają się w zasadzie na każdą okazję. Są wytrzymałe, odporne na brud i uniwersalne. stanowią świetną bazę do stworzenia wielu różnych stylizacji – casualowych i nieco bardziej eleganckich.

Jak nosić spodnie męskie typu chino?

Panowie przede wszystkim cenią sobie funkcjonalność i prostotę. Dlatego tak przepadają za chinosami. Spodnie tego rodzaju są przede wszystkim bardzo uniwersalne. Dobrze komponują się zarówno z elegancką koszulą, jak i sportową bluzą. Równie szerokie pole do popisu jest w przypadku obuwia. Chinosy zestawić można z eleganckimi mokasynami bądź trampkami.