kabaretki

Kabaretki – co sprawia, że są kontrowersyjne a zarazem pożądane?

Najpierw przeznaczone dla pań pracujących w domach publicznych, a teraz noszone przez nastolatki. Co sprawiło, że element kobiecej garderoby niemający zbyt pochlebnej opinii stał się trendem?

Kabaretki jako symbol seksapilu

kabaretki

XIX-wieczna moda damska kojarzona jest z m.in. bogato zdobionymi i obszernymi sukniami. Jednak ta dostojna paryska moda stworzyła produkt owiany złą sławą – mianowicie kabaretki. Ich głównym zadaniem było zwrócenie uwagi klienta domu publicznego na pracujące tam panie. Swoją nazwę wzięły od kabaretu, gdzie często były ubierane przez aktorki. Wielka rewolucja XX wieku wprowadziła je na salony – nosiła je m.in. Marylin Monroe.

Ze sceny na ulice

Lata 70. XX wieku wprowadziły je na stałe do mody alternatywnej – wtedy też zaczęli je nosić osoby powiązane z muzyką punk. Madonna również pomogła kabaretkom wejść do popkultury – film Burlesque na tyle je spopularyzował, że goszczą z nami do dziś.

Jak je stylizować?

Kabaretki świetnie sprawdzą się jako element eleganckiej sukienki jak i do jeansów z dziurami. Nieco bardziej alternatywna opcja to spódniczka, kabaretki i skórzana ramoneska – w tym outfiicie zachowamy ich mocny charakter.

Gdzie można je kupić?

Cena kabaretek waha się w zależności od miejsca, ale zazwyczaj nie przekracza  kilkunastu złotych.

Można znaleźć je stacjonarnie:

  • Rossmann;
  • markety, np. Biedronka;
  • w galeriach handlowych;

lub online:

  • Shein;
  • Allegro.