buty motocyklowe

Czym się kierować wybierając buty motocyklowe?

Kompletując strój do jazdy na motocyklu, nie sposób pominąć wybierania butów motocyklowych. Ich zadaniem jest zapewnienie komfortu i swobody oraz ochrona motocyklisty. 

Co wyróżnia buty motocyklowe?

Buty motocyklowe są specjalnym rodzajem obuwiem, które ma za zadanie chronić motocyklistów podczas jazdy na jednośladach. Dobrej jakości obuwie dedykowane motocyklistom powinno mieć dobrze wyprofilowaną podeszwę oraz odpowiedniej wysokości cholewkę. Istotny jest również rodzaj zapięcia, ponieważ od niego zależy komfort użytkowania wybranego obuwia.

Jak wybrać odpowiednie obuwie na motocykl?

Czym się kierować wybierając buty na motocykl? Pierwszym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę wybierając obuwie motocyklowe, jest sposób, w który jeździsz. Od niego bowiem zależy to, jaki stopień ochrony będzie ci potrzebny. Na rynku możesz znaleźć buty dedykowane do jazdy miejskiej i turystycznej, mające cholewki o różnej wysokości, wykonane z różnych materiałów. 

Buty motocyklowe turystyczne mają zwykle wyższe cholewki niż buty przeznaczone do jazdy miejskiej. Dzięki temu są w stanie chronić nie tylko stopy, ale też golenie i łydki. Takie obuwie jest dobrym wyborem na jazdę poza miastem, szczególnie off-roadową. Ten rodzaj butów ma również dodatkowe usztywnienie, co zapewnia lepszą ochronę w trakcie jazdy. Natomiast do jazdy po mieście, na krótkich odcinkach, polecane są krótkie buty motocyklowe. Ten rodzaj obuwia dobrze chroni kostki przed skręceniem, w razie ewentualnej wywrotki. Wybierając konkretny model obuwia, należy uwzględnić swój komfort, styl jazdy oraz potrzeby estetyczne.