legginsy męskie sportowe na siłownię

Dresy czy legginsy męskie sportowe na siłownię? Co wybrać?

Wiele osób stawiających pierwsze kroki w sportowym świecie zastanawia się w jaki sposób ubrać się na siłownię. Na początkowym etapie nie ma sensu inwestować w najdroższy na rynku strój, nie mając pewności czy hobby będzie kontynuowane czy też może zakończy się po jednej wizycie na sportowej sali. Aczkolwiek odpowiednio dobrany strój pozwoli zapewnić komfort podczas wykonywanych ćwiczeń, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą w wyborze tego właściwego. 

Legginsy kontra spodnie dresowe

Spodnie dresowe przeznaczone do treningu mają wielu zwolenników ze względu na ich luźny fason, który nie krępuje ruchów i zapewnia pełną swobodę. Od klasycznych dresów noszonych na co dzień różnią się sposobem wykonania oraz wykorzystanymi do produkcji materiałami. Mimo dostosowania do ćwiczeń obecnie uważane są za mało profesjonalne. Ten klasyczny wariant wypierany jest przez nowsze rozwiązania, wśród których znalazły się legginsy męskie sportowe na siłownię. Te dopasowane do ciała spodnie wykonane są z elastycznego materiału, który doskonale współpracuje z sylwetką. Mankamentem może być ich cienki materiał oraz obcisły fason, co powoduje dyskomfort, dlatego w tym przypadku lepiej sprawdzą się luźniejsze kroje.

legginsy męskie sportowe na siłownię

Z jakich materiałów powinna być wykonana odzież na siłownię? 

  • poliester/poliamid: omijane w codziennych ubraniach, natomiast w przypadku odzieży sportowej sprawdzają się ze względu na termoaktywne właściwości, powodujące uwalnianie potu na zewnątrz, pozostawiając tym samym suche ciało
  • elastan: dodatek niewielkiej ilości tego materiału wpływa na elastyczność odzieży i dostosowanie do ruchu